Přezutí pneumatik


Nabízíme kvalitní přezutí pneumatik, jak vašich vlastních, tak nově zakoupených.

Provádíme veškeré služby od demontážeuskladnění, po ekologickou likvidaci.

Vhodná doba pro přezutí

Nejdůležitějším faktorem je teplota vozovky a vzduchu.

  • Pro zimní pneumatiky jsou optimální teploty pod 7 °C.
  • Naopak při teplotách nad 17 °C je vhodné použít letní pneumatiky, protože nad touto hranicí dochází ke zvýšenému opotřebení zimních pneumatik. Kolem 30 °C může být jízda na zimních pneumatikách na suché vozovce nebezpečná.
  • Samozřejmostí je u letních pneumatik to, že je zásadně nepoužíváme na sněhu, kde se vozidlo stává kvůli jejich vzorku neovladatelným.

Životnost pneumatik

Organizace sdružující výrobce pneumatik uvádí, že celková životnost pneumatik činí 10 let (od data výroby). Navíc doporučují, aby pneumatiky prodávané jako nové, byly vyrobeny maximálně 5 let před jejich prodejem.

Obchodníci by též měli zaručit, že zákazník dostane informace o datu výroby pneumatiky, pokud její stáří překročí 3 roky.

Zatímco celková životnost pneumatiky dosahuje 10 let, provozní životnost je přirozeně kratší.

Jak dlouho vám pneumatiky v provozu vydrží, záleží na řadě faktorů. Jako limitní dobu označují odborníci 6 let, ale dodávají, že v průměru se pneumatiky opotřebí po 4 letech.

Zkrátit životnost pneumatiky může také špatné skladování, neměli byste ho tedy podceňovat. Nabízíme možnost uskladnění vašich pneumatik v našem skladu.