Tažná zařízení


Nabízíme odborný servis a přihlášení tažného zařízení všech osobních automobilů.

Prodáváme tažná zařízení vyvinutá ve spolupráci se světovými výrobci automobilů. Splňují jejich specifické homologace a neomezují záruku nových vozidel.

Jsou vyvinuta tak, aby sloužila v nejtěžších podmínkách po celou dobu životnosti vozidla. Jsou chráněna před korozí vysoce kvalitní povrchovou úpravou, která je zároveň ekologicky ohleduplná.

Kromě českého atestu SD mají také další osvědčení – Q1, Euro normu EU 94/20, ISO 9001, ISO 14001, ISO/TS16949. Uvedené normy vyžadují zkoušku pevnosti, při které je koule tažného zařízení pod různými úhly podrobena dvěma miliónům kmitů.

Montáž mohou provádět pouze odborné servisy certifikované pro montáž tažných zařízení. Odbornou způsobilost naší společnosti si můžete ověřit na internetových stránkách Ministerstva dopravy ČR.

Typy tažných zařízení

Pevné systémy – tažná zařízení s pevným uchycením kulového čepu (koule) jsou levná a jednoduchá. Tento typ tažného zařízení je nejběžnější a je vyráběn prakticky pro všechny typy automobilů. Koule je uchycena buď šrouby, nebo svařena s tažným zařízením.

Dle platné legislativy, která přejala normy EU94/20 a EHK 55 se nemusí koule odnímat, nezakrývá-li registrační značku vozu.

Poloautomatické systémy – kouli tažného zařízení u těchto systémů lze demontovat i bez použití nářadí. Tyto systémy tažných zařízení jsou jednoduché a spolehlivé, mají dlouhou životnost, jsou kvalitně zpracované. Předností tohoto tažného zařízení je příznivá cena a možnost odejmout kouli tažného zařízení.

Automatické systémy – tyto systémy nenarušují eleganci tvarů automobilu, ani zadního nárazníku. Komfortní systémy umožňují rychlé odejmutí koule tažného zařízení bez použití nářadí, navíc je možné zařízení i uzamknout. V nabídce jsoutažná zařízení v horizontálním i vertikálním provedení, kromě toho také v povrchové úpravě ´Alu´. Vertikální systémytažných zařízení jsou po odejmutí koule neviditelné.

Příslušenství

Elektropřípojky – součástí nabídky tažných zařízení jsou typové elektropřípojky pro spojení s přívěsem, které jsou vyvinuty v souladu s nejmodernější automobilovou technikou – obsahují originální konektory, řídící moduly, posilující relé a další součástky a obvody vždy pro konkrétní typ vozu.

Kromě sad máme v nabídce velké množství doplňků, adaptérů, zásuvek a zástrček.


Profesionální servis

Moderní vybavení

Zapůjčení náhradního vozu

16 let zkušeností